Tomáš Slabihoudek: Participativní rozpočet je dobrý úmysl. Ale není to málo?


Tomáš Slabihoudek odpovídá v měsíčníku Osmička na otázku „Jak hodnotíte projekt Participativního rozpočtu Moje osmička?“

Dobrý úmysl, ale není to málo?

Tazatel jistě ví, že k tomuto dotazu nelze mít negativní stanovisko. Zapojení občanů do rozhodování o finančních prostředcích, ať už jej nazýváme jakkoliv, je krok správným směrem. Je správné umožnit občanům navrhovat projekty, které považují za prospěšné, a hradit je z rozpočtu obce. Pro rok 2018 se nám rozhodla naše radnice vyčlenit 10 mil. Kč, avšak rozpočet MČ na rok 2017 již převýšil 3 miliardy Kč! To samo o sobě ukazuje na zvláštní nepoměr, ale budiž. Zde je na místě připomenout, že bez vzletných výkřiků a frází o transparentnosti probíhala diskuse s občany i za předchozího vedení, a to po celé volební období, nikoliv jen rok před komunálními volbami. Např. díky informacím od místních byly opraveny chodníky po celé Praze 8 za bezmála 50 mil. Kč.

Pojďme si však připomenout, kdy nám tato radnice, chlubící se přívlastkem „transparentní“, zavedla věci, které se velmi negativně projevily na kvalitě života občanů Prahy 8, a to bez diskuse a natvrdo: autobusák na Ládví – zavedení příměstské dopravy do hustě obydlené oblasti Ládví; nezvládnutý odpor vůči zvůli developera CPI na sídlišti Ďáblice. Papalášské chování naší radnice zapříčinilo i uzavření ulice K Bohnicím a způsobilo tak několikadenní kolaps dopravy v Bohnicích a Kobylisích. Změna dopravního značení v ulici Ďáblická způsobila několik zbytečných havárií, a tak dále a tak dále.

Také si myslíte, že Praha 8 si zaslouží víc? Přijďte nám to říct v prosinci každou středu od 18 do 21 hod. do restaurace Zenklovka, nebo volejte: 723 721 082.

Tomáš Slabihoudek
zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Praha 8 má dobrý tým zkušených ředitelů
Další Antonín: Praha 8 musí být aktivní a důsledná