Praha 8 má dobrý tým zkušených ředitelů


Petra Hainzová odpovídá v rubrice Fórum měsíčníku Osmička na otázku „Na kterých základních školách by měla Praha 8 vypsat konkurzy na místa ředitelů?“

Z principu na žádných! Samozřejmě za předpokladu, že žádný z ředitelů či ředitelek nevyužije konec svého funkčního období k odchodu do důchodu či za jinou prací.

Když pominu fakt, že se v Praze do konkurzů na pozici ředitele základní nebo mateřské školy v dnešní době téměř nikdo nehlásí, je třeba si uvědomit, že ředitel školy není jen statutár, personalista a „obyčejný“ vrcholový manažer. Musí být také krizový manažer, právník, stavbyvedoucí, psycholog a kromě toho všeho samozřejmě i učitel. Musí svoji práci milovat, jinak by ji nikdy nebyl ochotný dělat. Pokud se zřizovateli podaří sestavit dobrý tým vedení škol, tak by se jich měl zuby nehty držet! Praha 8 dobrý tým zkušených ředitelů má a nutno říct, že současná koalice provádí veškeré možné kroky k tomu, aby se tento tým rozpadl, a s ním i vzdělávání našich dětí. Sbírání a barvení statisíců šišek je proti tomu jen komická epizodka.

Ředitelé na Osmičce jsou ostřílení, zkušení, pracovití a pro „svoje“ školy žijí. Jejich funkční období je šest let a pro mnoho z nich končí na jaře 2018. Pokud se Praha 8 rozhodne všechny poslat do rekonkurzu, de facto obhájit svoji pozici ředitele, představit vizi školy, kterou už dlouhá léta budují a o kterou pečují, co z toho pro ně vyplývá? Vyplývá z toho, že jim zřizovatel nedůvěřuje, že jejich práci neoceňuje a že za nimi nestojí. Řekněte mi, kdo z vás by chtěl v takových podmínkách dál pracovat, snažit se a něco tvořit? Pokud ředitelé z Osmičky kvůli konkurzům odejdou (věřte mi, že nouzi o pracovní nabídky mít nebudou), děkujte zástupcům ANO, kteří mají školství ve své gesci.

Petra Hainzová
zastupitelka MČ Praha 8 za TOP 09

Petra Hainzová

 

Předchozí Lepší starost o zeleň by Praze 8 prospěla, ale nemusí kvůli tomu začít podnikat
Další Tomáš Slabihoudek: Participativní rozpočet je dobrý úmysl. Ale není to málo?