Připravujeme stavbu školy na Rohanském ostrově


Stavba školy na Praze 9

Na Praze 8 připravujeme stavbu školy na Rohanském ostrově. Aktuálně připravujeme architektonickou soutěž.

Pro inspiraci a motivaci jsme se jeli podívat k sousedům na Prahu 9, kde jsou o krok dál, a svoji novou základní i mateřskou školu již staví. Trvalo to DEVĚT dlouhých let, než náš místostarosta Marek Doležal – Praha 9 a Tomáš Portlík, starosta Devítky vyběhali všechny náležitosti a stavební povolení. Museli si projít všemi úskalími odvolání se ve stavebním řízení, později při výběru zhotovitele.

Ale stálo to za to, dnes už staví a za 2 roky bude stát zbrusu nová základní škola. 🏫👍🏻

Nová škola pojme až 750 dětí, a počítá se se vším, včetně odborných učeben a tříd mateřské školy. Navíc, budova bude mít zelenou střechu, která bude využívána pro venkovní výuku a část i jako venkovní hřiště.

Jedná se o první plnohodnotnou základní školu za posledních 30 let postavenou na území velkých městských části Prahy. Sousedům z Prahy 9 k tomu gratulujeme z Prahy 8 a pokračujeme v přípravách základní školy na Rohanském ostrově, který čeká velký rozvoj a potřeba nové školy bude čím dál větší.

Na fotkách s místostarostou Prahy 9 Markem Doležalem je Tomáš Tatranský, místostarosta Prahy 8 pro školství, předseda TOP 09 Praha 8 Martin Jedlička a náš pražský předseda Jiří Pospíšil.

Stavba školy na Praze 9, která pojme až 750 dětí
Předchozí Nová skautská klubovna v Bohnicích
Další Ukliďme Palmovku