Procházka po sídlišti Ďáblice


Procházky na sídlišti Ďáblice se zúčastnily stovky místních obyvatel

Procházky na sídlišti Ďáblice se zúčastnily stovky místních obyvatel, včetně zastupitelů a radních za TOP 09 a STAN. Je skvělé vidět, jak obrovské množství lidí se zajímá o své okolí. Za organizaci děkujeme spolku Krásné Kobylisy, spoluorganizovala MČ Praha 8.

Za přítomnosti náměstka primátora Petra Hlaváčka jsme znovu zopakovali, že odmítáme výstavbu na parkovišti Davídkova. Pro nás a pro Prahu 8 je budoucnost sídliště formulovaná ve studii Vize Sídliště Ďáblice, která s žádnou takovou stavbou nepočítá.

Stejně tak nadále odmítáme výstavbu věžáků CPI na objektech Včel.

Náš radní Tomáš Hřebík hovořil o studii Vizi Sídliště Ďáblice, kterou zpracoval spolek Krásné Kobylisy ve spolupráci s Prahou 8. Jejím obsahem je vše, co místní občané od území očekávají a preferují. Jsme připraveni ji hájit i nadále proti Hlavnímu městu Praha, aby nedošlo k výstavbě, kterou s místními obyvateli odmítáme.

Řešíme nejen celkovou podobu sídliště, ale všímáme si i původních detailů a prvků, které sídlišti dávají charakter, a proto se je snažíme obnovovat. Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 představil plán na obnovu uměleckého vodního prvku Prameník. Opravíme i další vodní prvky, včetně fontány na Ládví. A chceme vrátit na své místo i známého žabáka v blízkosti koupaliště.

V diskuzi s obvyvateli sídliště Ďáblice pokračujeme už v úterý 24.5. od 18:00 v KD Ládví na besedě o budoucnosti sídliště. Odkaz na událost dáváme do komentářů.

Těšíme se na vás!

Předchozí Stavba Štvanické lávky pokračuje
Další Budoucnost kobyliského sídliště