Otevření cyklostezky A2 na Rohanském ostrově


Otevření zrekonstruované části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově
Otevření zrekonstruované části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově

Za účasti naší milé předsedkyně Markéty Pekarové Adamové a pražského předsedy Jiřího Pospíšila jsme 25. května 2021 oficiálně otevřeli nově zrekonstruovanou část cyklostezky A2 na Rohanském ostrově. Asi 1,1 km dlouhý úsek mezi Libeňským mostem a osou ulice Šaldova dostal nový asfaltový povrch, komunikace byla rozšířena na 4 metry a bylo doplněno veřejné osvětlení.

Díky této úpravě se mohou na trati nově prohánět nejen bruslaři, ale i třeba koloběžky. A protože je cyklostezka i pro pěsí, tak určitě i chodci ocení, že se na místě netvoří dlouhé a hluboké kaluže, tak jako se dělo dřív. Jelikož nám během slavnostního otevření trochu zapršelo, mohli jsme se sami rovnou přesvědčit, že díky novým povrchům bude cyklostezka fungovat za každého počasí a snad pro každého.

Velké díky patří především Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 a Martin Jedlička – doprava, kteří celý projekt dotáhli až do zdárného konce. Ale neusínají na vavřínech a už nyní projektově připravují rozšíření a asfaltový povrch i na zbývající části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově v úseku Šaldova-Negrelliho viadukt, která na tuto stavbu naváže pravděpodobně příští rok.

Dále se připravuje obnovu povrchu na A2 podél Kaizlových sadů a dostavba 1,1 kilometru dlouhého úseku cyklostezky podél Povltavské ulice.

Takže se máme na co těšit!

Předchozí Osmičkový Kurýr - květen 2021
Další ZŠ Bohumila Hrabala dostala nová okna