Mluvíme s lidmi a chceme znát jejich názory


Náš zastupitel Martin Jedlička odpovídá v únorové Osmičce na otázku: „Jakým způsobem by měla radnice systémově zapojovat veřejnost do rozhodování o projektech výstavby a místního rozvoje? (poté co byla bez náhrady zrušena agenda 21)“

Uvedená otázka předpokládá, že systémová komunikace s občany Prahy 8 započala teprve s projektem Agendy 21. Tak to ale pochopitelně není. Naše strana byla zvyklá komunikovat s občany vždy, připomenu například projekt kulatých stolů, jejichž prostřednictvím jsme v období 2010-2014 vedli poměrně intenzivní dialog s občany a nemuselo kvůli tomu být na radnici Prahy 8 zaměstnáno několik úředníků, jako ve zrušené Agendě 21.

Zajímavé je se podívat na reálné výsledky. Pomohla například Agenda 21 obyvatelům Prahy 8, kteří nesouhlasili se zavedením zón placeného stání ve svém okolí? Nepomohla. Tito lidé mají oprávněný pocit, že se s nimi nikdo o ničem nebavil.

Za náš zastupitelský klub mohu slíbit, že kontakt s občany nepřerušíme. Povedeme (a už vedeme) dialog se všemi, kteří o to mají zájem. Mimo jiné i se spolky, jako jsou Holešovičky pro lidi, Ládví není autobusák nebo Krásné Kobylisy, i dalšími. Na klíčové projekty bude radnice pořádat veřejná projednávání. Ve velké míře zapojujeme do dialogu zástupce SVJ, družstev i rodinných domů, abychom mohli kvalitně hájit jejich zájmy při změnách v jejich okolí. Ostatně kvůli tomu jsme zřídili například novou komisi pro bytová družstva.

Samozřejmě s občany komunikujeme také všemi tradičními cestami od mailu po telefony a jsme aktivní v informování na facebooku. Mezi občany Prahy 8 chodíme denně, potkáváme se s nimi na řadě akcí městské části a normálně mluvíme s každým, kdo o to projeví zájem. Toho, že by veřejnost nebyla zapojena do rozhodování o dění v Praze 8, se rozhodně neobávám. Je to totiž přesně naopak.

 

Martin Jedlička

zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09 a STAN

Předchozí Náš cíl: úsporné a efektivní hospodaření
Další Slavnostní otevření Heliportu, nového zázemí pro nízkoprahový klub Vrtule