Antonín: Praha 8 musí být aktivní a důsledná


Jaroslav Antonín odpovídá v rubrice Fórum měsíčníku Osmička na otázku “Jak může radnice Prahy 8 zabránit zahušťování sídlišť?”.

Jednoznačně aktivním přístupem k celému problému zahušťovaní sídlišť, a to ke všem zúčastněným stranám – k občanům a zároveň k developerům. Radnice musí být aktivním účastníkem stavebního řízení, mít jasnou a konkrétní vizi toho, co chce v oblasti bydlení a infrastruktury na svěřeném území dělat, a zřetelně tuto vizi komunikovat. Postoj radnice musí být konzistentní, musí vycházet ze široké shody a musí být deklarován i Magistrátu. Radnice by měla podpořit to, co prokazatelně přinese lepší podmínky pro obyvatele: nikoli megalomanské projekty, ale střízlivou architekturu citlivou k okolní zástavbě. Měla by důsledně trvat na tom, že developer má také společenskou odpovědnost za rozvoj daného území, nikoli jen nárok „něco“ postavit. Stejně tak trvat na veřejném projednávání projektů s občany. Nové chodníky, parkoviště navíc nebo parkovací dům, rozšíření školek a škol úměrně k počtu nových obyvatel, respekt ke stávající urbanistické koncepci – to vše by měl stavitel při plánování zvážit a MČ vyžadovat. Další zastavování našich sídlišť, kde bydlí velká část obyvatel Prahy 8, nechceme a nebudeme podporovat. Nejsme „satelit“ na okraji, ale počtem obyvatel jedno z největších měst v ČR a významná městská část. Pakliže to developer nebude respektovat, projekty se zbytečně potáhnou po dlouhé roky, nebo nebudou realizovány vůbec, jako se to stalo v případě Troja Horizons.

Také si myslíte, že Praha 8 si zaslouží víc? Víte, co zlepšit? Zavolejte nám na č.: 723 721 082. Najdete nás též na www.naseosmicka.cz.

Jaroslav Antonín
zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Tomáš Slabihoudek: Participativní rozpočet je dobrý úmysl. Ale není to málo?
Další Jedlička: uzavření Libeňského mostu je nešťastným důkazem o totálním zmatku ve vedení Prahy