Revitalizace Karlínského náměstí je dokončena


Poslední říjnový den tohoto roku se nesl ve znamení otevření Karlínského náměstí, jehož revitalizace probíhala od března. Projekt připravovala ještě koalice minulého volebního období TOP 09 a ODS, která se podařilo získat na projekt dotaci z evropských fondů. Velký dík však patří i úředníkům městské části, kteří se na získání dotace podíleli především.

Současné vedení Prahy 8 se k projektu stavělo z počátku skepticky a v jednu chvíli už se zdálo, že projekt smete ze stolu. Díky naléhání opozičních zastupitelů nejen z TOP 09 dala současná koalice revitalizaci zelenou. Karlínské náměstí si to jistě zasloužilo.

Termín otevření revitalizovaného náměstí byl dodržen podle plánu. Náměstí dostalo nový kabát, obměna se týká nejen trávníku a chodníčku, ale i historické kašny, inventáře či dětského hřiště. Už jste se také byli na Karlínském náměstí podívat? Neváhejte, a běžte se přesvědčit sami, jestli se revitalizace povedla. Nové náměstí již znovu hostí i oblíbené farmářské trhy, které osmičkovým obyvatelům i návštěvníkům chyběly půl roku. Příležitost spojit návštěvu parku s nákupem je tak znovu možná.

Markéta Adamová
Předsedkyně RO TOP 09 Praha 8

Otevreni-karlinskeho-namesti-31
Zdroj obrázku: www.praha8.cz

Předchozí Fórum Osmička: Chtělo by to trochu odvahy
Další TOP 09 navrhuje zrušení akciové společnosti Centrum Palmovka