Pražáci nesmí být cizinci ve svém městě


Martin Jedlička v měsíčníku Osmička odpovídá na otázku “Mají mít obyvatelé Prahy 8 možnost se svým parkovacím oprávněním zaparkovat i v ostatních městských částech?”.

  1. Ano, mají.
  2. Lidé se chtějí po Praze pohybovat i autem. Nemáme vymýšlet, jak jim to co nejvíc omezit, ale musíme hledat cesty, jak jim to v rámci možností usnadnit. Prioritou je plynulá doprava.
  3. Praha je jedno město, nikoliv soustava soupeřících městských částí. Proto je chyba, aby člověk mohl v ceně svého parkovacího oprávnění parkovat pouze v okolí svého bydliště. Není důvod, aby obyvatel Karlína nezaparkoval v Holešovicích, Dejvicích nebo na Smíchově.
  4. Současné parkovací zóny vznikaly postupně. Teď ale potřebujeme, aby vedení města udělalo komplexní revizi a připravilo vznik nějaké formy celopražské parkovací zóny. Případně alespoň možnost celopražské parkovací karty.
  5. Musí existovat možnost jednoho parkovacího oprávnění, které umožní parkovat bezplatně napříč městskými částmi během všedních dnů, přinejmenším v nějakém časovém slotu nebo na nějakou dobu.
  6. Parkování lidí, kteří nemají trvalé bydliště v Praze, má být nadále omezeno zónou placeného stání. Modrá zóna je především ochrana Prahy před živelným parkováním mimopražských aut. Praha i Středočeský kraj musí postavit MNOHO nových P+R parkovišť.
  7. Samozřejmě vedle toho musí existovat podpora veřejné dopravy. MHD musí být rychlá a nabízet víc spojů, ne je neustále osekávat. Občané musí být motivováni jezdit MHD její kvalitou, nikoli zvyšujícím se zpoplatněním parkování prakticky v celém městě.

Také si myslíte, že Praha 8 si zaslouží víc? Víte, co zlepšit? Zavolejte nám na č.: 723 721 082. Najdete nás též na www.naseosmicka.cz.

Martin Jedlička
člen komise pro dopravu MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Buspruh na Ládví byl zřejmě vyznačen nezákonně
Další Zahrádky si ochranu rozhodně zaslouží