Občané vystavili starostovi Prahy 8 nelichotivé vysvědčení


Agentura Phoenix research uveřejnila na svých internetových stránkách průzkum, kterým zjišťovala oblíbenost a zároveň všeobecnou známost jednotlivých starostů pražských městských částí. Sběr dat probíhal v měsících červen a červenec 2015 a průzkumu se účastnilo 1083 respondentů.

„Ušetřen“ nezůstal ani starosta MČ Praha 8 pan Roman Petrus (ČSSD). Na dotaz „Znáte jednotlivé starosty?“ se podle respondentů pan Petrus umístil v pásmu do 5 % kladných odpovědí a umístil se tak na 12. místě z 15 sledovaných městských částí.

Na dotaz „Jak vnímáte jednotlivé starosty?“ v případě pana Petruse pozitivně odpovědělo opět tolik respondentů, že 5% pásmo neopustil a zastává tak 13. místo. Pohoršil si oproti kategorii předešlé o jedno místo.

Dlužno dodat, že vítězi průzkumu co do obliby a znalosti se stávají starostka MČ Praha 2 Jana Černochová (ODS) a starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Ačkoliv radnice MČ Praha 8 ovládaná koalicí ANO 2011, KSČM, ČSSD a SZ (v uvedeném pořadí dle skutečného rozložení sil) disponuje převzatou, solidně zavedenou radniční tiskovinou „Osmička“, nedokáže pan starosta Petrus znalost své osoby mezi svými spoluobčany překročit přes úvodník časopisu a občasné výpady ve zpolitizovaných článcích vydávajících se za objektivní kritiku dnes opozičních stran.

Známost a oblíbenost politika vyplývá zejména z kroků, které činí ve prospěch občanů. Neznámost a zároveň neoblíbenost starosty Petruse tak je důsledkem politiky „Kdo nic nedělá, nic nezkazí. A kdo nic nezkazil, musí být odměněn,“ jak je u nás, bohužel, ve veřejné správě zakořeněno na vrub socialistickým vládám.

Vždyť projekty nastartované bývalou koalicí TOP 09 a ODS vydává ta současná za své: revitalizace Karlínského náměstí, rekonstrukce škol a školek, chodníkový program, podpora sportu a volnočasového vyžití mládeže, aktivizační programy pro seniory, ocenění za nejlepší web z městských částí Prahy (více zde), za jehož vznikem a letitým pilováním stojí TOP 09 a mnohé další přínosy nejen pro občany Prahy 8. Jako jiné mnohé úspěchy našeho koaličního partnera. Chlubí se cizím peřím, protože snad žádné vlastní nemají?

Co se naopak „povedlo“ je zastavit rozběhnuté projekty jako rekonstrukce KD Ládví nebo dostavba nové radnice Centrum Palmovka. Rozestavěný skelet nové radnice, díky neplacení faktur městskou částí, hyzdí oblast Palmovky, a jak to tak vypadá, ještě dlouho bude. Další „povedený“ kousek podporovaný a tvrdě prosazovaný ČSSD je zamoření zplodinami a hlukem doposud malebného sídliště Ládví meziměstskými autobusy z Neratovicka a Mělnicka proti vůli všech, kterých se to dotýká (k tomu více zde) to vše za tichého mlčení Strany zelených.

Nezbývá než dodat, že vysvědčení „neprospěl“ respondenti panu Petrusovi a vůbec celé stávající koalici na radnici MČ Praha 8 vystavili zcela oprávněně. Nechť pomlčí hlasy těch, kteří o voličích hovoří jako o stádu ovcí. Náš občan se nenechá opít rohlíkem. Vlastně oranžovou růží, zeleným melounem nebo pocukrovanou koblihou.

Lukáš Lexa

Předchozí Fórum Osmička: Obec má zajišťovat různé služby, výstavba bytů to však není
Další Zateplení školek? Prostě to nestíháme!