Fórum Osmička: Když v politice chybí rozum


Jakub Čáp v měsíšníku Osmička odpovídá na otázku Jak navrhujete do konce volebního období vyřešit právní spory kolem budovy nové radnice a centra palmovka, a. s.?

Úvodem dvě fakta. 1) Tento sloupeček je příliš krátký pro tak složitý problém. 2) My bychom se do současné situace nikdy nedostali, TOP 09 by již měla stavbu dokončenou. Konečně by všechny části úřadu sídlily pod jednou střechou.

Ale jak napravit neschopnost současné rady? Tak za prvé, sloučit dvě majetkové akciovky MČ do jedné. Ušetříme tím několik milionů korun, které by se daly použít na odklízení sněhu a ledu z chodníků. Za druhé, odstoupit od soudního smíru s magistrátem, který převádí budovu radnice na magistrát za nevýhodných podmínek. Pokud magistrát bude nárokovat budovu (za kterou nezaplatil ani korunu) i nadále, je nutné vyhrát soudní spor. Což znamená, že právní zastoupení Prahy 8 bude důsledně a razantně hájit zájem Prahy 8. V současnosti to vypadá, že právníci tvrdě prosazují politickou dohodu mezi koalicí na Praze 8 a na magistrátu pomocí ryze formalistického výkladu práva. Za třetí, je nutné ukončit finanční orgie právníků na účet daňových poplatníků, a to zejména ukončením sporu mezi Prahou 8, jako jediným akcionářem společnosti Centrum Palmovka a.s., a touto společností. Nebo snad někomu přijde normální, že vlastník se soudí se svým majetkem, který 100% ovládá? A za čtvrté, začít se chovat jako řádný hospodář se zdravým selským rozumem a přestat činit kroky, které generují další soudní spory. Před dvěma lety nebyla budova zatížena žádným soudním sporem. Po dvou letech vlády ANO, ČSSD, KSČM a SZ jsou kolem ní 3 soudní spory. A výhledově budou další přibývat.

 

Jakub Čáp

zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Strategický plán aneb pejsek s kočičkou pekli dort
Další Praha 8 schválila rekordní rozpočet