Fórum Osmička: Acta Non Verba – činy, ne slova!


Tomáš Slabihoudek odpovídá v rubrice Fórum na otázku Jaký je podle vás největší problém Prahy 8 a jak přispějete k jeho řešení?

Praha 8 potřebuje dlouhodobou vizi a to především v územním rozvoji, bezpečnosti ale i ve financování a tu TOP 09 Praha 8 vždy přinášela. V našem volebním programu, ale i dle reálných činů posledních 4 let, to je ostatně vidět.
Zvelebili jsme prostředí, ve kterém my všichni žijeme. Po čtyřech letech je to zcela jiná Praha 8, než jaká byla dříve: máme opraveny desítky kilometrů chodníků, nově revitalizované parky, podařilo se nám získat 45 mil. korun na opravu Karlínského náměstí z evropských fondů, zrekonstruovali a zateplili jsme naprostou většinu škol, máme nová a moderní dětská hřiště.
Podařilo se několika tisícům obyvatel Prahy 8 umožnit bydlet ve svém, a to za podmínek, které nebyly nevýhodné jak pro občany, tak pro městskou část.
To vše se povedlo, aniž bychom Prahu 8 zadlužili. Naopak! Prahu 8 jsme od všech dluhů očistili a předali ji nové koalici složené z hnutí ANO, ČSSD, Strany zelených a podporovanou KSČM, ve skvělé kondici a bez jediné koruny dluhu.
Nová koalice nyní bude dozajista kritizovat vše, co předchozí vedení zařídilo nebo naplánovalo. Ostatně to jsme mohli zažít na ustavujícím jednání Zastupitelstva koncem listopadu, kdy byly staženy téměř všechny, včas a dle zákona navržené materiály, které připravila minulá rada. Hrozilo, že Praha 8 tak díky tomu přijde bezmála o 100 mil. Kč na evropských dotacích, nebo že se zastaví prodej posledních bytových domů v Karlíně.
Jsem rád, že noví radní zmoudřeli, a na druhém jednání Zastupitelstva některé námi připravené materiály byly nakonec předloženy a schváleny. I tak jsme ale přišli o téměř 50 mil. korun z evropských fondů kvůli tomu, že nová koalice zastavila opravy 3 mateřských škol, Gerontologického centra a zrušila plánované zateplení a opravu Kulturního domu Ládví. Škoda těchto prostředků a především škoda toho, že tyto budovy nebudou v dohledné době opraveny, ač si to velmi zaslouží.
Závěrem přeji všem čtenářům bezstarostné vykročení do nového roku 2015, pevné zdraví, spokojenost a osobní i pracovní úspěchy.

Tomáš Slabihoudek
místopředseda TOP 09 Praha 8, zastupitel

Předchozí Nová rada Prahy 8 připravila městskou část o 47,4 mil. Kč
Další Negrelliho viadukt si zaslouží víc