Slabihoudek: Nenechme si zničit naše sídliště!


Tomáš Slabihoudek odpovídá v rubrice Fórum měsíčníku Osmička na otázku “Máme si nechat líbit zahuštění sídliště Ďáblice developerským projektem společnosti CPI Reality?”

Jedním slovem: nesmíme! Nenechme si zničit urbanisticky ucelené a zároveň nejzelenější sídliště v Praze! Jako klub TOP 09 jsme na posledním zastupitelstvu iniciovali usnesení, které důrazně odsuzuje a nesouhlasí s představenou výstavbou. Je skutečně až s podivem, jak se několik posledních let snaží developerské společnosti o umístění svých staveb v sídlištní zástavbě.

Sem patří i horká kauza minulých dní, která nyní rezonuje sídlištěm Ďáblice. Plánovaná megalomanská výstavba se má odehrávat na „troskách“ bývalých objektů spotřebního družstva Včela – v Tanvaldské, Frýdlantské, Čumpelíkově a Šimůnkově ulici, tedy tam, kde jsou nyní jednopodlažní stavby vybudované pro občanskou vybavenost sídliště. Tyto vlastní již desítky let CPI Reality a.s. Developer je nechal postupem času zcela záměrně zchátrat a nyní přišel s hotovými plány vystavět zde vysokopodlažní bytové a obchodní komplexy. Projekt s až cynickým názvem „Revitalizace a dostavba objektů CPI Reality a.s.“ pak představili na veřejném projednávání v červnu. Pomineme-li, že si pro představení plánů dotýkajících se tisíců lidí ze sídlištní zástavby pronajali zasedací místnost pro lidí 50, tak ti, co se na prezentaci protlačili, mohli na místě spatřit, jak si CPI představuje pojem revitalizace. Jedná se o výstavbu třech 18 až 20-ti podlažních bytových a retailových budov v přímém sousedství současné zástavby.

Usnesením zastupitelstva boj s těmito megalomanským plány nekončí, je potřeba dále bojovat za zachování unikátního rázu našeho sídliště a TOP 09 Praha 8 v tom bude vždy nápomocna.

 

Tomáš Slabihoudek

zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Podporujeme myšlenku univerzitního kampusu na Invalidovně
Další Experimenty v Ďáblické aneb jak z fungující ulice vytvořit zónu plnou nehod