Kauza linky 152: radnice vyjednala řešení!


Dobrou zprávu přineslo poslední jednání zástupců radnice Prahy 8 se společností ROPID, která zajišťuje organizaci MHD. Od 1. července nahradí zrušené spoje linky 152 ve všední dny po 20. hodině a o víkendech celodenně autobus 144, který bude v zastávce Poliklinika Mazurská přečíslen na linku 202 a dál bude pokračovat v trase linky 152.

Obyvatelé Čimic se tak dostanou na metro Kobylisy jedním autobusem a bez přestupu. Intervaly nového spoje budou třicetiminutové.

„Vítáme rozhodnutí ROPIDu, s nímž jsme po měsících náročných jednání konečně našli společnou řeč. Výsledkem je dobrá zpráva pro všechny obyvatele Čimic a zvláště seniory z domu Slunečnice. Naše hlavní požadavky byly dva: zajistit přímé připojení k metru a zajistit, aby se obešlo bez přestupu. Obojí bude tímto řešením splněno,“ uvádí místostarosta Michal Švarc, který jednání o změnách v MHD vedl. Dalším pozitivem je přímé spojení Čimic s nově dokončeným aquacentrem Šutka. Jediným negativem tak bude prodloužení trasy o zhruba 7 minut, které je akceptovatelné.

„Omezení linky postrádali zejména senioři z pomezí Bohnic a Čimic, kde jsou Domov pro seniory Slunečnice a bývalé penziony pro seniory. Týkalo se to zhruba pětiset seniorů, samozřejmě i jejich návštěv, a opravdu jsem se bála toho, že zde vytváříme seniorské ghetto. Naštěstí sociální aspekt převážil nad ekonomickými propočty,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková, která se seniory iniciovala akci „Dojdi si na svoji zastávku“.

Provoz linky 152 byl v září 2012 zrušen ve všední dny po 20. hodině a o víkendech celodenně, a to přes striktní nesouhlas Prahy 8. Od té doby radnice absolvovala řadu jednání s kompetentními úřady i aktivit, jejichž cílem bylo upozornit na necitelnost tohoto opatření. Ta se nyní ukázala být úspěšná.

Předchozí Radní TOP 09 má analýzu dopravních změn
Další Do čela v Praze 8 byla opět zvolena Markéta Adamová