Povodně: MHD fungovala, problém byla Voctářova


K největším škodám na majetku města v osmé městské části došlo v oblasti dolní Libně. Vodou a bahnem z Rokytky byly zaplaveny ulice Povltavská, Voctářova, Vojenova, Švábky, Koželužská, Zenklova a Elsnicovo náměstí. Lokálně se díky následným přívalovým dešťům objevila voda i v některých karlínských ulicích. Podle zástupce starosty Prahy 8 Michala Švarce bylo v době povodní důležité zachovat nepřetržitou průjezdnost tramvají či náhradních autobusových linek Zenklovou ulicí. „Tím jsme zajistili dopravní spojení severních částí Prahy 8 s centrem, řekl Švarc.

Poté, co voda opadla, radnice Prahy 8 díky vzorné spolupráci s TSK a firmou Ipodec všechny zasažené komunikace uklidila a následně objevené kaverny či propady odstranila v nejkratším možném čase. Nejviditelnějším příkladem této spolupráce byla oblast Elsnicova náměstí. „Již 7. června byla zprovozněna pro osobní dopravu důležitá Voctářova ulice. Díky tlaku Prahy 8 byla tato hlavní spojka mezi Libní a Karlínem zprovozněna v rekordním čase, to je již dva dny po povodních. Náš dík patří všem, kteří se podíleli na ochraně a následném úklidu těchto ulic,‟ dodal místostarosta, který má dopravu Praze 8 na starosti.

„Snažíme se, aby Praha 8 byla místem, kde si občané navzájem pomáhají. Osobně věřím, že tento sousedský duch pomůže všem udělat z Prahy 8 místo, které bude příkladem i pro ostatní městské části, dodal místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.

Místostarosta Prahy 8 Michal Švarc dohlížel na rychlé otevření Voctářovy ulice
Místostarosta Prahy 8 Michal Švarc dohlížel na rychlé otevření Voctářovy ulice
Předchozí Radnice škrtá herny, teď záleží na magistrátu
Další V řadě škol probíhají rekonstrukce