Jak utratit 1,6 mil. Kč za projekt parku, který nebude


Petra Hainzová odpovídá v rubrice Fórum na otázku Považujete postup radnice ve věci výstavby parku Žernosecká za správný?

Předně bych ráda zmínila, že otázku pokládá TOP 09 do této Osmičky, protože nechceme, aby park Žernosecká zapadl mezi ostatními „novinkami“ koalice, jako jsou parkovací zóny, soud s Metrostavem ohledně radnice, či třeskutý odchod místostarostky Borhyové.

Po červnovém zastupitelstvu, kterého se hojně účastnili obyvatelé z okolí Žernosecké a prezentovali svoji nevoli s plánovanými úpravami a projektovou dokumentací za neuvěřitelnou cenu, opravdu zahájila současná reprezentace jednání s občany. Výsledkem bylo zastavení územního řízení a všichni jsme s potěšením museli konstatovat, že nás zástupci radnice, respektive radní Kroutil (ANO), mile překvapili. Ejhle, brzy jsme se radovali! Podepsal se dodatek s projekční kanceláří a vše vesele jelo dál, s posunutým termínem a kouzelnou frází ve smlouvě: „průběžná úprava projektové a veškeré související dokumentace podle aktuálních změn vycházejících z projednávání záměru s veřejností a se zástupci zájmových skupin a zapracovávání případných připomínek podle pokynů objednatele.“ Tedy volně přeloženo, vážení občané, říkejte si, co chcete, my jsme objednatel, vyhodnotíme, a případně zapracujeme…možná. V půlce listopadu ovšem došlo k dalšímu posunu a rozhodně nevěřím, že by to byla jen shoda náhod, kterou Fichtner&Kroutil celou dobu plánovali. Pouze na základě tlaku veřejnosti a opozice bylo zadání změněno a bude se opravdu týkat oprav chodníků, záhonků a parkování, které místní uvítají. A cena projektu za chodníčky a záhonky? Zatím nevíme. Za 1,6 mil. Kč budou určitě moc krásně nakreslené.

 

Petra Hainzová

zastupitelka MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Parkovací zóny ano, ale promyšleně
Další Fórum osmička: Veřejný prostore, kde domov tvůj?