Radnice opravuje chodníky i v letošním roce


V březnu nás těšilo teplé počasí a tak MČ Praha 8 mohla pokračovat v opravách chodníků. „Jednalo se o třetí etapu chodníkového programu, financovanou už v loňském roce, kterou realizuje TSK hl. m. Prahy na základě naší objednávky za finance městské části. Bohužel nejsme majiteli ani správci těchto chodníků, takže pokud chceme mít chodníky schůdné, můžeme buď čekat, anebo poskytnout finanční prostředky jejich správci,“ vysvětluje princip programu zástupce starosty Michal Švarc, který je zodpovědný za dopravu. Výběr komunikací byl prováděn na základě tipů od občanů a s přihlédnutím na potřebu zajistit jejich schůdnost.

Dohromady s rokem 2013 tak došlo k opravě téměř padesáti úseků chodníků v Karlíně, Libni, Kobylisích i Bohnicích. Chodníky se opravovaly v úsecích, kde byl nejhorší technický stav, a to jak u dopravně vytížených ulic, jako např. Zenklova, Čimická či Ďáblická, tak i v zástavbě, jako např. u ulic Přemyšlenská, Bořanovická, Pakoměřická, Na Ládví, Klíčanská, V brance, U nádrže, Na přesypu, Nad Rokoskou, S.K.Neumanna, Kubišova, Gabčíkova, Pomezní, Pod Kynclovkou, Na Dlážděnce, U Pošty, Turnovská, Kubíkova, Pomořanská, Řešovská, Pod Kotlaskou, Na Štěpnici, Pod hájkem, U Školské zahrady, U Nádražní lávky nebo Ke Štvanici.

Chodníkový program pokračuje i v letošním roce, chodníky k opravám jsou už předvybrány. „Vybrali jsme 45 úseků, které chceme letos opravit. V tuto chvíli čekáme ze strany TSK hl. m. Prahy na koordinaci, aby nedošlo ke kolizi s plánovanými výkopy sítí. Poté uzavřeme smlouvu a opravy by měly proběhnout v létě,“ popsal postup radnice místostarosta Michal Švarc. „Až bude jejich seznam definitivní, samozřejmě ho zveřejníme na internetových stránkách. V každém případě děkujeme všem občanům, kteří nám přispěli svými tipy,“ dodal Švarc.

Pakomericka-2012       Pakomericka-2014

Předchozí V Praze 8 se uskuteční referendum o hernách - najděte si svůj okrsek!
Další Zateplení ZŠ Hovorčovická