Mapový portál Prahy 8


Kátce po spuštění mobilní verze webových stránek (m.praha8.cz) připravila městská část Praha 8 další novinku, která rozšíří možnosti poskytování informací. Obyvatelům Prahy 8, ale i všem jejím návštěvníkům, je nyní k dispozici mapový portál, který je k nalezení v oblasti Turista, O Praze 8 nebo přímo na odkazu www.praha8.cz/mapovy-portal.

Vedle běžného vyhledávání ulic a plánování tras, které vám pomůže nalézt nejrychlejší cestu do vámi určeného cíle, nabízí i přehled dětských hřišť a veřejných sportovišť ve správě osmé městské části. Naleznete zde nejen fotografie, ale i všechny potřebné informace o vybavenosti i umístění jednotlivých volnočasových areálů.

Naším záměrem je, aby mapový portál nabízel co nejvíce užitečných informací,“ říká radní Tomáš Slabihoudek a dodává: „Chceme, aby v dohledné době přibyly ke stávajícím vrstvám s dětskými hřišti a sportovišti vrstvy další, například stanoviště velkoobjemových kontejnerů, nádoby na tříděný odpad, parkoviště, cyklistické a turistické trasy, památky, parky, knihovny a další. Možnosti jsou téměř nekonečné.

Mapový portál je dostupný také pro uživatele mobilních zařízení s operačním systémem iOS (Apple) a Android. Aplikace je zdarma distribuována prostřednictvím iTunes App StoreGoogle Play.

Vaše případné podněty týkající se mapového portálu, jeho funkčnosti, vzhledu, možného rozšíření o další vrstvy apod. můžete zasílat na e-mail webmaster2@praha8.cz.

Předchozí Praha 8 spouští mobilní verzi webových stránek
Další Radnice Prahy 8 převedla na školy počítače