Praha 8 spouští mobilní verzi webových stránek


Městská část Praha 8 připravila novou verzi webových stránek, která je uzpůsobena mobilním zařízením, tedy především chytrým telefonům a tabletům. Mobilní verze, která je dostupná na adrese http://m.praha8.cz, nabídne veškerý obsah stávajících stránek v upravené a přehledné podobě a návštěvníkům webu tak zjednoduší a zpříjemní prohlížení jeho obsahu.

Spuštěním mobilní verze reagujeme na čísla statistik, ze kterých je patrný pozvolný a trvalý růst počtu návštěvníků z mobilních zařízení,“ říká radní Tomáš Slabihoudek. „Uživatelé mobilních zařízení se nyní k informacím na našich stránkách dostanou mnohem rychleji a pohodlněji,“ dodává.

Web byl testován na různých dotykových zařízeních a telefonech. Stránky by měly být dostupné i majitelům starších zařízení, primárně jsou však laděny na nové technologie. Díky odkazu „Mobilní verze“ umístěnému v záhlaví stránek, se z klasické verze stránek budou moci přepnout i uživatelé stolních počítačů a notebooků.

Vývoj mobilní verze jejím spuštěním nekončí. Nadále se budeme snažit rozšiřovat její funkčnost na různá zařízení, včetně těch, která už pomalu ztrácejí krok s dobou. Uvítáme jakýkoliv podnět týkající se funkčnosti stránek, jejich ovladatelnosti, vzhledu apod. – vaše podněty a ohlasy prosím zasílejte na webmaster2@praha8.cz.

Předchozí Změny radničnímu webu prospěly, získal ocenění
Další Mapový portál Prahy 8