Březen 2012 – Praha 8 má schválený rozpočet na letošní rok


Městská část Praha 8 bude mít letos asi o 45 milionů korun nižší rozpočet než v loňském roce, hospodařit bude s částkou 1,18 miliardy korun. Na investice bude mít radnice více než půl miliardy, investovat chce například do oprav škol, výstavby nového domova sociálních služeb, obnovy koupaliště na sídlišti Ládví či do rekonstrukce Kobyliské střelnice.

Praha 8 letos očekává příjmy ve výši 1,13 miliardy korun, což je téměř o 68 milionů méně než loni. Výdaje radnice plánuje ve výši 1,18 miliardy, padesátimilionový rozdíl pokryje z přebytků hospodaření z minulých let. Provozní výdaje dosáhnou 667,7 milionu korun, na investice zbude 515,6 milionu korun, což je asi o 67 milionů méně než loni.

“Finanční prostředky budeme investovat především pro zlepšení života občanů v Praze 8, to znamená dětská hřiště, sportoviště, obnova škol, úprava zeleně, výsadba nových stromů. Je připraven také projekt na rekonstrukci Kobyliské střelnice,” řekl starosta Městské části Praha 8 Jiří Janků.

Stejně jako loni investuje letos osmá městská část nejvíce peněz do oblasti školství. Na tuto kapitolu bude mít přes 181 milionů korun, za které chce především zateplovat základní a mateřské školy a opravovat školní jídelny.

Dalších 76 milionů korun dá městská část na výstavbu domu sociálních služeb. Investice zahrnuje i rekonstrukci příjezdové cesty a odvodnění prostoru před areálem. Za 32 milionů se chystá oprava polikliniky Mazurská. Za 22,3 milionu korun by mělo být obnoveno koupaliště na sídlišti Ládví.

Přes 40 milionů bude mít radnice také na investice v oblasti městské infrastruktury. Z této částky chystá například opravit park před Libeňským zámkem, připravit projektovou dokumentaci k rekonstrukci Elsnicova náměstí a vybudovat bruslařskou dráhu v Kaizlových sadech. Také se budou rozšiřovat a rekonstruovat dětská hřiště a sportoviště.

Předchozí Mladé umění pomáhá dětem
Další Dopravní hřiště začíná s ostrým provozem