Válka městských částí: Praha 8 bojuje s Trojou sázením zákazů vjezdu, bit je řidič


Praha 8 sklízí plody své nerozvážné dopravní politiky. Sousední Troja (prostřednictvím úřadu Prahy 7) osadila zákaz vjezdu na začátek ulice K Bohnicím, vedoucí z Bohnic do Troje (serpentina nad ZOO). Tento zákaz platí ve všední dny ráno (7.30 – 9.30), ale už to je jasně formulovaný útok na obyvatele sídliště v Bohnicích. Troja vzkazuje: přes nás do města jezdit nebudete.

Starosta Prahy 8 Roman Petrus se hrozně diví, co si to Praha 7 dovolila. Byla to ale právě Praha 8 pod vedením Petruse, která rok předtím uzavřela ulici Trojská směrem z Kobylis do Troji. Na to Troja argumentovala kritikou, že všechna auta z bohnického sídliště začala jezdit serpentinou přes Troju — a zareagovala vlastním obdobným zákazem. Akce vyvolává reakci.

Bit je na tom především řidič, který se snaží dostat z kopce do centra města. Desítky tisíc obyvatel Kobylis a Bohnic má teď o dost horší podmínky. Dvě možné cesty do tunelu Blanka jsou uzavřené, zbývá už jediná: ulice V Holešovičkách. Jak to bude starosta Prahy 8 vysvětlovat Libeňákům? Nebo obyvatelům ulice Zenklova? Možná by to vyřešil zákaz vjezdu.

Kolotoč zákazů se roztočil a bude těžké ho zastavit. Co když se Praze 9 nebude líbit, že z Prahy 8 jezdí auta přes Prosek? A co když nám Praha 7 zavře Argentinskou? Tyhle absurdní nápady do rozumně řízeného města nepatří. Veřejné místní komunikace jsou určené k dopravě. Není možné zavřít každou ulici, kde jezdí auta. Každý svévolný zákaz vjezdu je nesmyslným.

Předchozí Praha 8 se vykašlala na obyvatele Palmovky a místní občanskou vybavenost  
Další Lepší starost o zeleň by Praze 8 prospěla, ale nemusí kvůli tomu začít podnikat