Praha 8 by za své zpravodajství platit neměla


V červencové Osmičce odpovídá Jaroslav Antonín na otázku „Měla by Praha 8 dál platit společnosti Praha TV s.r.o. za její zpravodajství?“

Neměla

Financovat si zpravodajství v televizní společnosti, která se sice na svých webových stránkách chlubí vysokými čísly sledovanosti, ale ve skutečnosti ji nikdo pořádně nezná, je zbytečný výdaj. Zvlášť v situaci, kdy současná politická reprezentace MČ Praha 8 opět předložila pro rok 2018 deficitní rozpočet. Na druhou stranu je faktem, že nárůst PR radnice o 300% je v absolutních číslech nepříliš významná částka oproti výdajům za různé právní rozbory, konzultace a soudy, ve kterých se současná koalice do sytosti za poslední 4 roky vyřádila. Každá rodina, která si hlídá svůj rodinný rozpočet, si velmi dobře uvědomuje nutnost omezit zbytné výdaje oproti těm nezbytným a tím zamezit vyčerpání rezervy, kterou je nutné udržovat pro nenadálé výdaje v budoucnosti. Tomu se říká odpovědnost a používání selského rozumu. Proč toto absentuje u politiků, kteří se dostanou k moci, je mi záhadou. Místo placených reportáží by bylo lepší pravidelně předstupovat před občany na Zastupitelstvu a obhajovat si svoje rozhodnutí před občany MČ, představovat svoje vize a jejich naplňování, popisovat konkrétní kroky. Jenže to by chtělo mít na radnici zkušené a životem prověřené manažery, pro něž odpovědnost za budoucí rozvoj MČ bez ohledu na politickou příslušnost není sprosté slovo. Lidi, kteří jsou schopni vidět dále do budoucnosti než je jedno funkční období a „ořežou“ zbytečné výdaje ve prospěch těch opravdu nutných pro efektivní správu MČ.

 

Také si myslíte, že Praha 8 si zaslouží víc? Víte, co zlepšit? Zavolejte nám na č.: 723 721 082. Najdete nás též na www.naseosmicka.cz.

 

Jaroslav Antonín

zastupitel MČ Praha 8 za TOP 09

Předchozí Osmičkový Kurýr - červen 2018
Další Oživení prázdných domů? Určitě ano!