Senát 2018 – Pavel Dungl


Společným kandidátem TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí do Senátu Parlamentu České republiky v senátním obvodu č. 23 – Praha 8, Březiněves, Ďáblice, Dolní Chabry, Čakovice a Letňany – je prof. MUDr. Pavel Dungl, DrSc., přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce.

„Naše demokracie je poměrně křehká a jak vidíme z dnešního vývoje i velmi zneužitelná, proto je senátní pojistka nesmírně důležitá. Přes všechny mnohdy neupřímné názory a rádoby silná vyjádření je role senátu nezpochybnitelná. Přivítal jsem proto výzvu k nominaci voleb do role senátora s radostí a s pocitem možnosti vstoupit do své nové, užitečné role,“  vysvětlil svou kandidaturu Pavel Dungl.

Profesor Pavel Dungl se narodil v Olbramkostele na Znojemsku. Jako lékař nastoupil nejprve na ortopedickou kliniku na Vychovatelně Na Bulovce. Specializoval se na traumatologii a alloplastiky, nejvíce se věnoval dětské ortopedii. V letech 1984–1989 pobýval na několikaměsíčních studijních pobytech v Rakousku, Německu, Švýcarsku a USA. V letech 1990–1993 pracoval v ortopedické nemocnici Speising ve Vídni. Následně se stal přednostou ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce. Díky vynikajícím výsledkům své práce se profesor Dungl stal řádným členem řady ortopedických společností – členem výkonné rady EFORT, členem Společnosti německy mluvících dětských ortopedů, korespondujícím členem Pediatrické ortopedické společnosti Severní Ameriky a Argentinské ortopedické společnosti. Dále je čestným členem Rakouské, Slovenské, Maďarské a Polské ortopedické společnosti. Za nejvýznamnější ocenění jeho práce na poli dětské ortopedie lze považovat fakt, že byl v roce 1998 zvolen do výkonného výboru Evropské pediatrické společnosti a v letech 2004–2005 vykonával funkci jejího prezidenta jakožto první ortoped z bývalého východního bloku.

„Spojujeme síly nejen v obcích, ale i pro Senát. Ten je pro nás pojistkou demokracie a chceme ho jako demokratický uhájit. Máme zkušenosti a hluboké znalosti, což nás na české politické scéně činí výjimečnými. TOP 09 je strana expertů, kteří jsou schopní předkládat nepopulistická řešení s dlouhodobým přesahem,“ uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

foto: ČTK