Radnice Prahy 8 spouští nové webové stránky městské části


Osmá městská část spouští nové webové stránky. Stránky jsou graficky modernější, uživatelsky komfortnější i obsažnější. „Uživatelský komfort bude vyšší i pro nevidomé či lidi se slabým zrakem, protože již jsou samozřejmě nastavené i pro tuto formu užívání,“ uvádí radní Tomáš Slabihoudek, který má v kompetenci tvorbu nových stránek.

V základním rozdělení jsou stránky rozdělené na „Městskou část“ a „Úřad a samosprávu“. Pod „Městskou částí“ naleznou občané i návštěvníci osmičky informace, vztahující se k Praze 8. „V této sekci najde návštěvník stránek nejrůznější informace, které budou zajímat jak občana, tak turistu. Na mysli mám například kalendář akcí, zajímavé stavby, kulturní památky, nabídky klubů, sportovišť, aktivit pro seniory či sociálních služeb,“ uvádí radní Adamová a dodává: „Ta nabídka může ještě širší, než byla doposud. Budeme proto rádi, pokud nám občané pošlou tipy s tím, co by zde rádi měli. A samozřejmě uvítáme i připomínky ke stránkám jako takovým, které jsou teprve v záběhu a samozřejmě se budou podle potřeby a praxe teprve vyvíjet.“

Oproti starým stránkám přibyl i odkaz na stránku, na níž občané mohou posílat podněty ke zlepšení určité situace. Podněty budou postoupeny k vyřízení nebo budou zaslány na kompetentní úřad. „Lidé tak mohou posílat upozornění například na špatný stav chodníku, poškozenou lavičku, nepořádek. Chceme, aby se tím zlepšila komunikace mezi občanem a úřadem s tím, že se společně pokusíme o zlepšování života v Praze 8. Je ale nutné upozornit, že některé podněty nemůže sama městská část vyřešit, protože to není v její kompetenci. Jednat se může např. o zmíněné chodníky, většina z nich totiž není v majetku městské části,“ doplňuje záměr radní.

Nové stránky samozřejmě zahrnují i moderní formu komunikace – web je více propojen se sociálními sítěmi, návštěvník může obsah stránek sdílet např. na svém facebookovém profilu či odeslat článek jednoduchým kliknutím.

Předchozí Co bude s dotacemi dál?
Další Změny radničnímu webu prospěly, získal ocenění