Radní TOP 09 dál citelně redukuje počet heren


Problémová herna v Hejdukově ulici skončí. Naopak dva automaty v nedaleké oblíbené restauraci U Jagušky zůstanou. Je třeba rozlišovat přístroje v restauracích, a herny jako takové

Radní TOP 09 pokračuje v razantním odstraňování heren a kasin z mapy osmého obvodu. K vloni vyškrtnutým adresám přibyly v letošním roce další, převážně z oblastí Karlína a Libně, které chce radnice vyřadit ze seznamu povolených herních provozoven z vyhlášky Hlavního města Prahy. „Považujeme herny a kasina za bezpečnostní riziko, místa, která přitahují drogy, zločinnost a další negativní jevy. Nemalým nebezpečím je také množící se patologická hráčská závislost v kombi naci s novými herními systémy umožňujícími prohrát postiženým jedincům vysoké částky během několika hodin,‟ popsal důvody rozhodnutí místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.

Z původního počtu 128 provozoven osmá městská část vloni vyškrtla 32 a letos dalších 41 heren. Tento krok se ale neprojeví hned, obce jsou v tomto ohledu svázány současnou legislativou. „Zatím nepřekonatelným problémem je ochranná zákonná lhůta umožňující hernám vykonávat jejich činnost do konce roku 2014, a to i přes vyřazení obcí z vyhlášky.

Doufáme, že bude v Parlamentu České republiky co nejdříve schválena novela, která by tuto lhůtu zkrátila na šest měsíců,‟ řekl Švarc. Počet klasických heren na území Prahy 8 se tímto krokem omezí na pouhé jednotky. Možnost provozovat výherní hrací přístroje jsme až na pár výjimek ponechali pouze restauracím či pivnicím, v nichž jsou jen vedlejší činností.

Problémová herna v Hejdukově ulici skončí. Naopak dva automaty v nedaleké oblíbené restauraci U Jagušky zůstanou. Je třeba rozlišovat přístroje v restauracích, a herny jako takové
Problémová herna v Hejdukově ulici skončí. Naopak dva automaty v nedaleké oblíbené restauraci U Jagušky zůstanou.
Je třeba rozlišovat přístroje v restauracích, a herny jako takové

 

Předchozí Žáci základních škol navštívili památník Mauthausen
Další Osmička zahájí rok 2013 rozpočtovým provizoriem