Prohlášení TOP 09 Praha 8 k článku MF DNES


MF Dnes publikovala 13. 2. 2015 v příloze Praha článek, ve kterém upozorňuje na údajně nadstandardní platy některých úředníků Prahy 8. Podle autora vyplývá článek z informací, které byly získány na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Poskytnutá informace nebyla doposud zveřejněna na webových stránkách městské části a proto nemůžeme v současné době zmiňovanou výši platů některých úředníků potvrdit, ani vyvrátit. TOP 09 Praha 8 však důrazně odmítá, že by se jakýmkoliv způsobem podílela na určování platů těchto zaměstnanců.

Dle § 103 odst. 3 zákona č. 128/2000 Sb., zákona o obcích je plat tajemníka úřadu v kompetenci starosty, který byl za našeho působení v Radě obsazen zástupcem ODS. Rada MČ Prahy 8 výši platu tajemníka úřadu nikdy neprojednávala, ani o něm nehlasovala. Platy řadových úředníků, referentů se řídí příslušnými paragrafy zákoníku práce, případně rozhodnutím vlády a radní, jakožto zástupci samosprávy, na ně nemají žádný vliv.

Platy asistentek, které pracovaly pro radní za TOP 09 odpovídaly jejich náplni práce a pracovnímu zařazení. „Za všechny bývalé radní TOP 09 mohu jasně deklarovat, že naše asistentky nikdy nezískávaly takto nadstandardní odměny jak článek naznačuje, jejich odměny byly v běžné výši v řádu jednotek tisíc měsíčně.“ zdůrazňuje Markéta Adamová, předsedkyně TOP 09 Praha 8. „O výši platů a odměn pro asistentské pozice jsme v Radě nikdy nerozhodovali.“ dodává bývalá radní MČ Prahy 8.

Výši odměn schvalovala Rada pouze v případě vedoucích odborů, přičemž odměny nikdy nepřesáhly částku padesáti tisíc korun za jeden kvartál. Dále Rada schvalovala výši odměn pro ředitele škol zřizovaných městskou částí a pro ředitele příspěvkových organizací. Výše ostatních odměn je a byla v plné kompetenci tajemníka úřadu.

Předchozí Nestíháme uzávěrku Osmičky? Prostě zničíme celý náklad!
Další Fórum Osmička: Personální pomsta nové koalice