TOP 09 a STAN v Praze 8 podepsaly memorandum o společném předvolebním postupu


Memorandum o předvolební spolupráci

Regionální výbory TOP 09 a STAN v Praze 8 se dohodly na společném předvolebním postupu a podepsaly memorandum o předvolební spolupráci. Následovat bude dohoda na volebním programu a dojednání koaliční smlouvy.

Obě celorepublikově působící strany společně úspěšně kandidovaly v Praze 8 již v roce 2018. V současné době pracují ve společném klubu a působí v radě městské části. Ve spolupráci se rozhodly pokračovat i v dalším volebním období. Následující čtyři roky chtějí obě strany hrát klíčovou roli ve vedení této městské části. 

Minulé komunální volby i nedávné volby do Poslanecké sněmovny ukázaly smysluplnost předvolebních koalic. Volič ocenil i schopnost se dopředu dohodnout. Na Praze 8 dokážeme ve spojení se STAN nasadit velmi kvalitní tým lidí pro volby do zastupitelstva městské části, který má velký potenciál být tahounem těchto voleb,” uvedl předseda TOP 09 Praha 8 Martin Jedlička.

„Jsem velmi rád, že jsme ve shodě a chceme pokračování naší společné koalice, kterou považuji za logickou. Nemáme mezi sebou rozpory, naopak si po 4 letech spolupráce rozumíme a jsme ve spojení silnější při prosazování společného programu. Při ochraně sídlišť před nežádoucí výstavbou a naopak například v rozvoji Palmovky či Karlína. Pokračovat budeme mimo to v odpovědné péči o majetek Prahy 8, v rozvoji sociálních služeb, v modernizaci školních budov a sportovišť, a v zajišťování kvalitních kulturních akcí, trhů a sousedského setkávání,“ říká k dohodě radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN).

Strany se v memorandu zavázaly, že budou vést pozitivní a férovou volební kampaň bez vzájemného napadání na základě společně vytvořeného volebního programu za účelem zdravě fungující a prosperující Prahy 8.

Program a složení kandidátní listiny mají TOP09 a STAN tvořit v následujících týdnech, finální koaliční smlouva by měla být podepsána do konce první půlky roku 2022.

Předchozí Ukliďme Palmovku
Další Vyhlášení nominací na kandidátku pro volby do zastupitelstva MČ Praha 8