Realizované projekty 2013


Školka v Čimicích se rozšířila
Osmá městská část pokračuje v rozšiřování kapacity mateřských škol. V polovině listopadu se v Libčické ulici v Čimicích otevřely další tři nové třídy pro 84 dětí. Radnice Prahy 8 se rozhodla, že přestaví část nevyužívaných prostor základní školy.
V 1. patře budovy vzniklo vše, co je k provozu mateřské školy potřeba. Prostorné herny, šatny, umývárny, ale také moderní výdejna jídla. Budova školky se ještě zatepluje a na jaře dostane
nový barevný „kabátek‟. Děti se už nyní těší, až budou chodit na své hřiště v areálu školy, které se začne budovat po ukončení prací v příštím roce. Naposledy osmá městská část rozšířila kapacitu
míst v mateřských školách loni v září, kdy v MŠ Šiškova přibylo 56 míst. Za posledních pět let se počet dětí v mateřinkách zřízených městskou částí Praha 8 zvýšil z 2300 skoro na tři tisíce, přibylo 21 nových tříd. To se týkalo například školek v Korycanské, Štěpničné, Krynické, Poznaňské a Bojasově ulici. Celkem školky zřízené radnicí osmého obvodu nyní nabízejí 113 tříd, tedy nejvíce za posledních
20 let.

(prosinec 2013)

——————————————————————————————–

Na Šutce se začali stravovat v novém
Po zateplení se Základní škola Na Šutce dočkala i rekonstrukce stravovacího úseku. Týkala se nejen
kuchyně a jídelny, ale i zázemí. „Jde o nové technologie, vše splňuje nejpřísnější hygienické předpisy. Novinkou je takzvané Altro, podlaha z umělé hmoty, která se lépe ošetřuje, než dlažba a je více protiskluzová,‟ informoval zástupce starosty Prahy 8 Michal Švarc.
Škola Na Šutce měla jednu z nejstarších kuchyní a jídelen v Praze 8. Strojový park byl velmi zastaralý, za zenitem životnosti, v některých ohledech i nebezpečný. Například sehnat náhradní díly bylo prakticky nemožné. Při rekonstrukci došlo k výměně celé sanity a vzduchotechniky, nová kuchyně a jídelna s kapacitou 650 jídel denně bude využívat nejnovější technologie s cílem uvařit strávníkům co nechutněji a nejzdravěji při maximální úspoře pracovních sil a energií. Kuchyně je vybavena mimo jiné nejmodernějšími konvektomaty, pýchou stravovacího úseku je unikátní vařící i pečící pánev. Jídelnu zdobí nový nábytek, děti si budou moci vybírat a objednávat jídlo s předstihem na internetu.

(leden 2013)
——————————————————————————————–

Čimická mateřská škola se rozšíří
Radnice osmé městské části připravuje vybudování tří nových tříd mateřské školy v Čimicích, přičemž kapacita každé třídy by měla být 24 až 28 žáků. Do provozu by měly být uvedeny koncem září roku 2013. Radnice osmé městské části připravuje vybudování tří nových tříd mateřské školy v Čimicích.
Reaguje tak na zvýšený zájem o mateřinky v této čtvrti.
Kapacita každé třídy by měla být 24 až 28 žáků. V prostorách mateřské školy bude rodičům k dispozici čekárna, každá ze tříd bude mít své hygienické, šatnové a skladové zázemí (hračky, lehátka). Jídlo bude dováženo v rámci areálu, centrálně dokončováno v samostatném zázemí a následně rozváženo do jednotlivých tříd. Jako herní plochu budou děti z mateřinky využívat samostatný dvůr, kde vznikne dětské hřiště. Naposledy osmá městská část rozšířila kapacitu míst v mateřských školách v září 2012, kdy v MŠ Šiškova přibylo 56 míst. Za posledních pět let se počet dětí v mateřinkách zřízených městskou částí Praha 8 zvýšil z 2300 skoro na tři tisíce, přibylo 18 nových tříd. To se týkalo například školek v Korycanské, Štěpničné, Krynické, Poznaňské nebo Bojasově ulici. Celkem školky zřízené radnicí osmého obvodu nyní nabízejí 113 tříd, tedy nejvíce za posledních 20 let.

(leden 2013)